Home Przemysł Czy warto zdecydować się na centralny odkurzacz?

Czy warto zdecydować się na centralny odkurzacz?

written by admin Luty 9, 2016

W dzisiejszych czasach budowa domu wiąże się z podjęciem wielu odpowiedzialnych decyzji. Wybór odpowiedniego planu, zakup materiałów to tylko niektóre z dylematów stojących przed nami. Możemy spotkać się z wieloma nowoczesnymi pomysłami, które mają za zadanie ułatwić nasze życie codzienne i uczynić je bardziej komfortowym.

Kontynuuj

Jednym z takich wynalazków coraz popularniejszym w naszym kraju są instalacje centralnego odkurzania. Jest to specjalny system umożliwiający nam podpięcie węża odkurzacza lub rozwinięcie już zamontowanego w dowolnym miejscu domu, w którym umieściliśmy złącze. Specjalny system rur odprowadza kurz i brud ze sprzątanego pomieszczenia. Rozwiązanie to wymaga zaplanowania już na poziomie budowy domu, ponieważ musi być montowane w stanie surowym wraz z innymi instalacjami. Projektowanie instalacji centralnego odkurzania najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie, która dobierze system najodpowiedniejszy do naszego domu, doradzi sprawdzone rozwiązania i stworzy odpowiedni plan. Wtedy możemy być pewni, że wszystkie elementy będą ze sobą optymalnie współpracowały, a odkurzacz będzie skutecznie usuwał zanieczyszczenia z naszego domu.

Rozwiązanie to może wydawać się zbędnym wydatkiem, jednakże wiele osób posiadających je w swoich domach nie zamieniło by ich na tradycyjne odkurzacze. Musimy wziąć pod uwagę, że rozwiązanie to będzie służyło nam przez długie lata i jest to inwestycja długofalowa. Niewątpliwym atutem systemu centralnego odkurzania jest wygoda sprzątania. W każdym wybranym pomieszczeniu dysponujemy specjalnym miejscem, z którego rozwijamy wąż i bez zbędnego wysiłku możemy szybko je odkurzyć. Po zakończonej pracy wystarczy tylko zwinąć wąż w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu schowanym w ścianie. Jest to rozwiązanie bardzo komfortowe, które niesie za sobą wygodę i oszczędność czasu. Oprócz walorów praktycznych niezwykle istotne są także atuty zdrowotne takiego systemu. Dzięki niemu specjalny odkurzacz wydmuchuje zanieczyszczenia poza sprzątane pomieszczenie, dzięki czemu nie wdychamy kurzu unoszącego się w powietrzu.

You may also like

1 comment

Selena Lipiec 21, 2016 at 9:32 am

Sama od niedawna posiadam system centralnego odkurzania. Długo się przed nim wzbraniałam ponieważ myślałam, że w montowanych rurach mogą żyć bakterie, roztocza, zbiera się tam pleśń i pozostały kurz. Jak się okazało jest to jeden wielki mit, ponieważ odkurzacz rozpędza wewnątrz powietrze nawet do 130 km/h ! 

Leave a Comment