Home Medycyna Dlaczego warto zwrócić się o pomoc do psychologa?

Dlaczego warto zwrócić się o pomoc do psychologa?

written by admin Luty 11, 2016

Żyjemy w trudnych czasach, które wymagają od nas nieustannej dyspozycyjności. Życie wymaga ciągłego udowadniania, że nie jesteśmy gorsi od innych i że nie mamy mniej od innych. Taka gonitwa wywołuje u ludzi fobię, wpędza w nerwicę, a czasem w depresję. Pomóc może psycholog Kraków, który posiada wybitnych specjalistów w tej dziedzinie.

cdn optima handel

Warto skorzystać z pomocy, gdyż nieleczona fobia, nerwica, czy depresja nie zawsze przejdzie sama. Pomoc psychologa jest bardzo pomocna wtedy, gdy sami nie możemy sobie poradzić. Lecz nie zawsze sięgamy po pomoc. Często wstydzimy się reakcji ze strony znajomych. I boimy się przyklejenia niechlubnej etykietki. Jednak branie pod uwagę zdania innych nie jest dobrym postępowaniem. Złe samopoczucie towarzyszy nam i to my powinniśmy chcieć się go, jak najszybciej pozbyć. Wyjść z załamania pomoże nam psycholog – lekarz dostępny w większych miastach, wielu specjalistów posiada tam gabinety oferując swoją pomoc osobom potrzebującym. Specjalista, czyli psycholog posiada stosowne kwalifikacje, które są potwierdzone wymaganymi dokumentami. A to upoważnia go do udzielania świadczeń psychologicznych i stawiania diagnozy, a także orzekania i opiniowania. Gdy potrzebujemy porady psychologicznej, lub stosownego zaświadczenia, które ma wystawić psycholog warto zwrócić się do gabinetów prywatnych lub refundowanych z nfz. Psycholog nie ma jednak uprawnień do wypisywania recept. W razie potrzeby po receptę będziemy musieli udać się do psychiatry. Do psychologa możemy tylko udać się po poradę, w sprawie problemów dnia codziennego. Psycholog może być osobą, która przeprowadza terapię psychologiczną, która ma na celu zrozumienie istniejącego stanu rzeczy lub dokonanie zmiany w funkcjonowaniu danej osoby. Psycholog może zajmować się prowadzeniem psychoterapii, gdyż studia psychologiczne wzbogacają jego wiedzę, o psychice człowieka. Lecz nie każdy psychoterapeuta musi być psychologiem, gdyż polskie prawo pozwala każdemu zajmować się psychoterapią.

You may also like

1 comment

Tadeusz Czerwiec 28, 2016 at 9:18 am

Od dłuższego czasu cierpię na bezsenność. Zastanawiam się w czym tkwi problem. Próbowałem już różnych naturalnych metod: zioła, wysiłek fizyczny, zmiana nawyków żywieniowych, muzyka relaksacyjna, kąpiele. Niestety nic mi nie pomogło. Czy w tej sytuacji mogę udać się do zwykłego lekarza czy konieczna jest wizyta u psychologa? Na czym polega terapia higieny snu? Czy konieczne jest przyjmowanie leków nasennych? 

Leave a Comment