Droga ewakuacyjna dojscie ewakuacyjne

Znak exit to określenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje zastosowanie we całych obiektach obiektach budowlanych, na które zgodnie z aktualnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których odbywa się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia bierze się wszędzie tam, gdzie jesteśmy do działania z wyższymi skupiskami ludzi, tzn. w punktach pracy, w urzędach, w punktach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, czy jeszcze w biznesach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w perspektywy strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest ważne stanowisko w sprawie ratowania zdrowia a życia osób, które ujawniły się w bycie zagrożenia, zwiększając okazję na osiągnięcie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który udostępnia je w łatwy sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono przyrządzone z ciekawej folii samoprzylepnej z użyciem doskonałej wartości kleju, co dostarcza mu dużą wytrzymałość i forma w uciążliwych warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na przeszkodzie w budynku najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi rozwiązanie z pomieszczenia lub domu. Folia, z której odbyto oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w niebezpiecznych warunkach związanych z wyłączeniem prądu czy te z silnym zadymieniem, które ogranicza widoczność.