Etapy wdrozenia rachunku abc

Podjęcie książki z planem Comarch Optima nie jest zbyt skomplikowane. Obsługa aplikacji jest wyjątkowo intuicyjna również nie wymaga zbyt długiego procesu wdrożenia. I widoczny jest podręcznik który w szczęśliwy i konkretny sposób opisuje krok po kroku wszelkie funkcje programu. Podawany stanowi w kształcie .pdf – ważna go jeszcze zlokalizować na kartce producenta.
Instalacja Comarch Optima
Sama instalacja comarch optima jeszcze nie przysparza kłopotu, nawet niezbyt zaawansowanym użytkownikom komputerów. Instalację zaczynamy od pobrania programu ze Powierzchnie Klienta czy z naszego Partnera. Producent przygotował bardzo bliskiego i przejrzystego kreatora, który prosto towarzyszy nas przez proces instalacji. Podczas jego otwarcia zostaniemy poproszeni o zaakceptowanie warunków umowy licencyjnej. Po tym aplikacja sprawdzi, czy swój komputer spełnia wymagania stawianej wersji optimy. Jeżeli poznamy ten test pozytywnie, pojawi się ekran umożliwiający wybór standardowej instalacji lub użytkownika. Różnica polega na ostatnim, że standardowa ma domyślnie ustawiony katalog instalacji, a użytkownika umożliwia wyboru docelowego katalogu.

Dostosowanie zakresu instalacji
Kolejnym etapem istnieje okazja dostosowania zakresu instalacji, jeżeli zakupiliśmy wstęp do wielu modułów. Po tym tworzy się już właściwa instalacja. Stoi ona mało chwili oraz nie musi już z nas żadnej aktywności. W momencie instalacji grane są informacje o danych całego pakietu, jak jeszcze zgody z kolejnymi programami, jak e-Sklep, iMall24, iBard24 i iKsięgowość24. Na tył jesteśmy nadzieję wykorzystania z automatycznej kopii bezpieczeństwa, która umożliwia nam drugie stanowisko “w chmurze” na chronienie naszych danych. Zainstalowanie tego dodatku pozwoli nam na przechowywanie nawet 2 GB informacji.