Kasa fiskalna 2015 sklep internetowy

We każdych sklepach, także internetowych, lecz zarówno w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich także kolejnych pojawiły się kasy fiskalne. I choć mężczyźni nie jednak pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony organizowane przez usługodawcę czy kasjera w zakładzie, to obecnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla klienta też możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Również to posiadacz kasy ustala, czy paragony będące do zestawień z fiskusem, planują być drukowane na określonej rolce w grup papierowej, lub że powinny stanowić jedynie umieszczane na cyfrowym nośniku.

W przypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego stronie. Grupę klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, iż to drugi papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej a za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą swoich ludzi do sklepów, na stoiska w centrach handlowych lub do momentów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dopuszczalna jest sytuacja, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i mężczyzna go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się szukać w ważnym miejscu, a klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który że zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została uruchomiona Loteria Paragonowa, w jakiej potrafi dokonać udział każdy posiadacz paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup towaru lub usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zarejestrować na stronie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając kwotę i datę zakupu. Ideą zabawy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał obraca się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej chwili przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.