Kasa fiskalna pkd 86 90e

http://erp.polkas.pl/system-obiegu-dokumentow-w-firmie-jak-dodac-status-dokumentu-w-module-optima/System obiegu dokumentów w firmie. Jak dodać status dokumentu w module Optima? | Systemy ERP | POLKAS

Popełnianie błędów to ludzka rzecz. Wiedzą o tym dodatkowo ustawodawcy, którzy umożliwili podatnikom skorygowanie błędnie wystawionych dokumentów sprzedażowych, a też deklaracji, bez potrzeby ponoszenia dużych konsekwencji. Możliwość taka trwa zarówno w sukcesu rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Gdy korzysta zatem wyglądać korekta na kwocie fiskalnej?

Przy transakcji na sytuację osób fizycznych, jakie nie prowadzą działalności finansowej oraz rolników ryczałtowych niezbędne jest ewidencjonowanie każdej sprawie na kasie fiskalnej i wykonywanie do niej paragonu. Przychody włącza się w KPiR na zasadzie raportów okresowych. Błędy powstałe przy wystawianiu paragonów fiskalnych dotyczą zwykle: wysokości podatku od produktów natomiast pomocy, daty lub kwoty sprzedaży, liczby towarów albo usług. Zdarza się również, że rolki do waluty finansowej na których pisane są paragony przytną się w kasie podstawowej i źle wydrukują dowód dokonanych zakupów. W sukcesie rejestrowania sprzedaży na kasie bardzo niewygodne i złe stanowi toż, że transakcji zapisanej na kasie fiskalnej nie odda się wycofać ani poprawić przy użyciu funkcji łatwych w tym daniu. Do tyłu marca 2013 roku nie było jasne, w jaki rób należy postąpić w przypadku wystąpienia błędu na paragonie fiskalnym. W realizacji opracowano pewne mechanizmy, których używanie popierały urzędy, ale wykonywania te zajmowały nieoficjalny charakter. Od 1 kwietnia 2013 roku w prawie dotyczącym kas fiskalnych odnalazłyśmy się zapisy, które regulują tę rzecz. Od kwietnia 2013 roku podatnicy rejestrujący sprzedaż przy pomocy kasy fiskalnej muszą robić dwie ewidencje - ewidencję zwrotów i reklamacji i ewidencję oczywistych błędów. Przepisy nie określają, jak powinny one przypominać, opisują natomiast dane, które pragną się w nich odnaleźć. Obie są dobrane do korygowania sprzedaży przedstawionej w myśli kasy, a druga spośród nich będzie zużywana w sukcesie ww. błędów. W punktu anulowania paragonu konieczne jest stworzenie odpowiedniego tekstu do rejestru pomyłek obejmującego: wartość brutto i podatek źle zarejestrowanej sprzedaży, krótki opis motywacji i możliwości pomyłki wraz z oryginałem paragonu.