Kasa fiskalna z kartonu

Wszyscy podatnicy oferujący usługi na praca osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają cel prowadzenia ewidencji z użyciem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa finansowa jest sprzętem, od lat często podawanym w biznesach, ale też przez innego rodzaju usługodawców, zacząwszy z serwisów internetowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest popularna u różnego rodzaju przedsiębiorców. Mają z niej przede każdym wielkie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie nadawałaby się do ostatniego, lecz również może obsłużyć dużą dawka paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT a w fabrykach nieposiadających takiego sprzętu, zapisuje się je ręcznie, co nie jest uzasadnione z punktu widzenia poprawy sprawności i obsługi. To pozwala, że jeszcze chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego rodzaju rozwiązania. Zakup drukarki nie jest dostępni, kojarzy się z potrzebą wyłożenia grubo powyżej dwóch tysięcy przyjemnych i należy pamiętać, że urządzenie to, w przeciwieństwie do waluty, nie nie pracuje samo. Do jego obsługi wskazany jest to komputer wyposażony w normalny program sprzedażowy, to również są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy więc możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych produktów już w momencie druku paragonu, zaś nie, jak w przypadku kas fiskalnych, tylko po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy dbać o tym do jakiej bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze urządzenie jest działać i wybrać o prawie 20 procent większe, niż jest nam potrzebna w danym czasie, bo pojemności nie odda się zwiększyć, i część naszego asortymentu może wzrosnąć. Kolejny istotny element, na który musimy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki dzielimy ze względu od ilości kodów i dawanych biletów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 biletów na dzień - sklepowe- oddane do całych placówek handlowych a osiągających dużo rozbudowaną bazę towarów. Obecnie kieruje się urządzenia mające jedynie jedną rolkę papieru na rachunki dla mężczyzn, bo kopia zalecana jest elektronicznie, na karcie SD.