Kasy fiskalne to zoobowiazanie kazdego wlasciciela firmy

przenośna kasa fiskalnaNowe przenośne kasy fiskalne Polkas

Nastał okres w których kasy fiskalne są wymagane przez normę prawną. Są to maszyny elektroniczne, służące do ewidencji utargu oraz sumy podatku należnego ze transakcji niehurtowej. Za ich brak przedsiębiorca może zostać ukarany wysoką karą finansową, która wyraźnie przewyższa jego zysk. Nikt nie chce więc narażać się kontroli i kary grzywnej.
Czasem zdarza się, że firma prowadzone jest na bardzo małej powierzchni. Pracodawca zbywa swoje artykuły w internecie, a w sklepie głownie je magazynuje więc jedyna niezajęta powierzchnia to ta, gdzie stoi biurko. Kasy fiskalne są jednak wtedy tak samo konieczne jak w przypadku sklepu zajmującego ogromną powierzchnię handlową.
Nie inaczej jest w sytuacji osób, które działają niestacjonarnie. Trudno wyobrazić sobie, że właściciel przenosi się z dużą kasą fiskalną i kompletnym zapleczem niezbędnym do jej obsługi. Pojawiły się jednak na rynku, urządzenia fiskalne mobilne. Mają one niewielkie wymiary, mocne baterie i prostą obsługę. Kształtem przypominają terminale do płacenia kartą płatniczą. Czyni to z nich znakomite rozwiązanie do pracy w terenie, a więc np. wtedy kiedy zoobowiązani jesteśmy bezpośrednio udać się do usługobiorcy.
Urządzenia fiskalne są również ważne dla samych odbiorców, a nie tylko dla właścicieli firm. Dzięki pokwitowaniu, który jest drukowany, kupujący ma możliwość dokonania reklamacji nabytego usługi. Ostatecznie to paragon stanowi jedyny dowód naszego nabycia towaru. Jest także dowodem, że przedsiębiorca prowadzi legalną działalność i odprowadza podatek od rozpowrzechnianych produktów i usług. Jeśli zdarzy nam się ewentualność, że kasy fiskalnej w sklepie są wyłączone lub stoją bezczynnie możemy zawiadomić to do urzędu, który wszczynie odpowiednie kroki prawne wobec przedsiębiorcy. Grozi mu wtedy pokaźne wysoka kara finansowa, a niekiedy nawet sprawa w sądzie.
Kasy fiskalne ułatwiają również pracodawcom monitorować sytuację finansową w firmie. Pod koniec każdego dnia, drukowany jest bowiem sprawozdanie dobowe, a na koniec miesiąca możemy wydrukować całe zestawienie, które zaprezentuje nam ile dokładnie zyskaliśmy pieniędzy. Dzięki temu możemy łatwo skontrolować, czy któryś z pracowników nie przywłaszcza sobie naszych pieniędzy albo po prostu czy nasz biznes jest rentowny.

Zobacz kasy fiskalne