Led y dla bezpieczenstwa

Każdy z nas kojarzy zielone oprawki lamp z wybiegającym ludzikiem, które wskazują nam drogę ewakuacji w razie zagrożenia. Są to oznaczenia, które zgodnie z prawem (tzw. Polska Norma Ewakuacyjna) muszą znajdować się w instytucjach publicznych i przedsiębiorstwach prywatnych. Znaki te mają na celu oznaczenie bezpiecznej drogi ucieczki z budynku, w którym doszło do wypadku np. pożaru. Oznaczenia te wykorzystują najczęściej tradycyjne żarówki albo farbę fluorescencyjną.

Wraz z rozwojem technologii uzyskaliśmy możliwość stosowania oświetlenia awaryjnego led. Za jego pomocą możemy oznaczyć trasę ewakuacji i wyjścia awaryjne bez wydatkowania dużych środków. Diody LED charakteryzują się dużą wydajnością świetlną i niskim poborem energii elektrycznej. Możemy je montować bezpośrednio na ścianie lub suficie nawet co kilkadziesiąt centymetrów. Dzięki ich oszczędności, niewielkim rozmiarom i niskim kosztom eksploatacyjnym są bardzo korzystną alternatywą dla tradycyjnych sposobów oznaczania dróg ewakuacji.

Cechą szczególną oświetlenia awaryjnego jest możliwość jego użytkowania podczas niedoboru lub całkowitego braku prądu. Jeśli mamy do czynienia z niespodziewaną przerwą w dostawie elektryczności w wyniku awarii sieci lub pożaru naszej instalacji uruchomione zostanie oświetlenie awaryjne, które może działać bez zasilania nawet do trzech godzin. To rozwiązanie jest gwarancją bezpieczeństwa dla naszych pracowników i klientów w razie zagrożenia.

Nowoczesna technologia oświetlenia LED nie tylko zapewnia nam niskie koszty eksploatacji, ale również sposób na dodatkowe zabezpieczenie naszych instytucji i przedsiębiorstw.