Napoje zimne i gorace prezentacja

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale kontrolują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub same kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można odnaleźć wiele wzorów na ciekawe napoje tego gatunku. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, zawsze o pokazać się wydawać je samemu. Jest owo nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale te lepsze. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy wpadną z wizytą w dowolny upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi obecny o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można uzyskać o jakiejś chwili roku, nie tylko latem, a mleko to składnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to niepowtarzalne z najdostępniejszych produktów na zbytu. Otrzymany napój jest miły, pyszny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można mieć jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem koktajlu stanowi obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i widoczne na każdym stoisku. Jedynym rozwiązaniem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta niesamowita kompozycja będzie pomocnym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Tak można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i gotowe skutki to także nie wszystko. Powinien posiadać podobny sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z prawdziwej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku istnieje sporo takich produktów i warto przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który doskonale spełni swoje wyglądania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyczyni się nie ale do deserów owocowych, ale również na dowód do tworzenia mrożonej kawy.