Nauczyciel rozwoj zawodowy i kompetencje

Wykwalifikowana i zawodowa kadra to ciężka liczbę i inwestycja wszystkiej firmy. Pracownik znający swoje cele oraz zajmujący narzędzia i umiejętność do ich dokonania, jest gwarantem prawidłowego funkcjonowania firmy. Oprócz oczywistych korzyści dla firmy, kursy oraz ćwiczenia powodują rozwój pracownika, poprawiają jego wartość i efektywność pracy, zaspokajają potrzebę kształcenia się i samorealizacji, aż wreszcie sprawiają, że czuje się wartościowy i doceniony, co jest stanowienie w budowie relacji w firmy.

Szkolenia kadry poświęcone są dla ludzi wszystkich poziomów - od najmłodszych stażem (np. dla asystentki kurs savoir vivre w handlu) po kadrę zarządzającą (np. prowadzenie negocjacji) a noszą na punktu m.in. praktyczne przygotowanie uczestników kierowania do czynienia pracy, (radzenie sobie ze stresem, skuteczna sprzedaż, techniki negocjacyjne), prawidłową interpretację zmian w przepisach, poznanie nowych obowiązków wymuszonych przez zmiany w ustawach, kodeksach itp. Najczęściej spotykane oferty ćwiczeń to: obsługa nowych projektów komputerowych (pakiet Microsoft, programy księgowe), nauczenie się z nowowprowadzonymi zmianami do obsługiwanych już programów (nakładki), kursy językowe o różnych stopniach zaawansowania, przepisy podatkowe (rozliczanie VAT i składek ZUS oraz rocznych deklaracji), szkolenia z poziomu kadr oraz płac (zasiłki, delegacje, rodzaje umów, zatrudnianie cudzoziemców). Nowoczesna metoda szkoleń gwarantuje prowadzenie działań przez pewnych praktyków, specjalistów, autorów wielu fachowych publikacji i przygotowań, dobrą formę zadań (nie wielogodzinny i "stary" wykład, lecz warsztaty, mające na końca skupienie uwagi wszystkich), komfortowe warunki (zapewnienie sprzętu biurowego, przekąsek i napojów w trakcie przerw) i materiałów szkoleniowych. Wyszkolenie dobrego pracownika to jedno zadanie pracodawcy, drugie - to wykonanie, żeby nie zechciał poszukać innej nazwy a żebym nakład zamontowany w jego rozwój zaczął procentować.