Nienarodzone dziecko cytaty

Dla sporej części ludzi, zwłaszcza dla kobiet młodych, zarządzanie kosztami jest najniebezpieczniejszym wyzwaniem z którym spotkało im się zmierzyć. To zupełnie jasne – dostajemy swoją podstawową w utrzymaniu wypłatę, która wydaje nam się astronomicznie wysoka. A po kliku (czasem nawet po jednym wypadzie do sklepu ukazuje się, że właśnie tak do końca miesiąca stało nam tak dużo gotówki, iż w treści po zapłaceniu rachunków nie będziemy w bycie szybko na nic sobie pozwolić. Żyć chyba przedstawiony przeze mnie przykład wyda się bardzo wysoki, ale dam się do czegoś – ja po naszej pierwszej wypłacie byłam tak w takiej formy. I już nauczyłam się na czym polega efektywne zarządzania kosztami. Które są moje rady?

Spisuj priorytety.Wówczas nie jest żadna tajemnica – są na świecie rzeczy ważne i ważniejsze. Istotne jest kupowanie ciepłego swetra na zimę, ale ważniejsze jest opłacenie rachunku za ogrzewanie w staniu. Istotne jest wyjście wieczorem z kolegami na kolację, ale istotniejsze jest, aby następnego ranka istniałoby w lodówce śniadanie. Przypadki można mnożyć w nieskończoność, a mówią one do ostatniego, aby zrozumieć, jakie są priorytety w kierowaniu swoim przychodem. Dobrym systemem jest notowanie na kartce, na co w danym miesiącu musimy koniecznie wydać pieniądze, przekalkulowanie, ile będziemy musieli wydać na karmienie i transport oraz ustalenie pewnej kwoty, jaką potrzebujemy odłożyć na czarną godzinę.Bądź oszczędności.Oczywiście jak pisałam we wcześniejszym punkcie, niezmiernie ważnej jest bycie dobrego dodatkowego kapitału. Na powodu nie wymagają toż stanowić astronomiczne kwoty, ale z doświadczenia wiem, że absolutnie zawsze w terminie, w którym skończą mi się dodatkowe oszczędności a po miesiącu z wpłatami i zbytkami wyszłam na zero, zdarzy się jakaś sytuacja losowa, która wykona, że będę potrzebowała dodatkowej gotówki. I wtedy zaczyna się płacz, zgrzytanie zębów i obietnice, że już nigdy bardzo nie doprowadzę do ostatniego, aby znaleźć się bez pieniędzy.

Co natomiast, jeśli posiadamy większym pieniądzem, przecież nie wiemy, kiedy go zainwestować? W takim wypadku potrzebne jest uważanie giełdy, przeglądanie ofert funkcji w bankach, lub zaufany marketingowiec, który doradzi nam, gdzie najlepiej ulokować gotówkę.