Nowa szkola wiedenska medycyna

Do niedawna medycyna była zupełnie bezradna względem osób chorych psychicznie. Na wesele, dzięki rozwojowi nauki, w tym punkcie aktywne leczenie chorób psychicznych jest realne i odchodzi nie tylko do uśpienia choroby umożliwiającą ponową socjalizację chorega, ale też w wybranych przypadkach całkowite wyleczenie. Jak zatem widać, leczenie chorób psychicznych jest dodatkowe, jeśli tak spełni się kilka podstawowych warunków. Przede każdym, bardzo istotne jest szybkie rozpoznanie wady i zastosowanie leczenia. Zbyt duże zwlekanie z wizytą u specjalisty doprowadzi że do zaostrzenia się objawów choroby, i jej usuwanie będzie wymagało występować o znacznie dłużej.

Pamiętajmy, że działanie chorób psychicznych jest zwykle długotrwałe, dlatego trzeba nastawić się na znaczne i popularne przyjmowanie leków. Po wykonaniu terapii i należy uświadomić sobie fakt, iż leków nie można odstawić nagle, ponieważ potrafiło zatem sprawić nawet do nawrotów choroby. Potrzebna jest jednocześnie współpraca i pomoc rodziny chorego. Nie znaczy to tylko dopilnowanie, aby chory zażył leki, lecz też wystarczającą naukę o chorobie i naukę udzielenie pomocy. Skoro mamy już wiedzę na materiał tego, na co chodzi się dokonać w trakcie leczenia choroby psychicznej, skoncentrujmy się na indywidualnym zjawisku leczenia, kiedy ono przypomina i z czego się składa.

Zgłoszenie się do specjalisty – nie można pominąć tego ruchu. Bez początkowej decyzji, że coś złego może dziać się z swym intelektem i siły otrzymania pomocy, sama terapia nie była miejsca. Początkowo jednak psychoterapeuta będzie tylko z nami rozmawiać, chcąc dowiedzieć się o pierwszych symptomach choroby, na czym ona liczy również o swym ogólnym samopoczuciu. Niezbędna jeszcze może objawić się rozmowa z rodziną i najszybszymi przyjaciółmi.Aktywna terapia – jej końcem jest duże zminimalizowanie objawów albo ich pełne ustąpienie. Potrafi się to robić tylko za pośrednictwem środków farmakologicznych (czyli tak zwanych psychotropów) lub też psychoterapii.Utrwalenie poprawy – stanowi toż moment stosowania leków po ustąpieniu głównych objawów choroby. Faza ta przechodzi na planie ustabilizowanie złego i zapobieganie nawrotom epizodu choroby.Profilaktyka – stosowanie leków stabilizujących i zapobiegających nawrotowi choroby. Potrafi wówczas żyć jeszcze etap powolnego wycofywania leków psychotropowych.

Jak to widać, leczenie chorób psychicznych jest płynne i układa się ze ściśle określonych kroków postępowanie. Pominięcie zaś któregoś spośród nich umie sprawić do niebezpiecznego nawrotu choroby.