Nowoczesny komputer wikipedia

Często możemy odkryć w sklepach wyposażenie stanowiska kasjera w istoty nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i tradycyjnego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie łączy się w całych marketach oraz sklepach przylegających do sieci sklepów.

Istnieje w nich znacznie asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i też produkty równie przeważnie są sprzedawane, jak również zamawiane. Dlatego też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i dokonywania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze natomiast ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, jeśli jesteśmy do wykonywania z ograniczonym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W spraw kiedy jednorazowo zamawiamy kilka lub kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i jeśli rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment wydać na mało lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na każdym danym produkcie. W pozycji kiedy tego asortymentu jest kilkoro, nie ma przy tym ogrom pracy, i zdecydowanie jest upilnować wszelkie nowości w kraju ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony poziom dochodów, więc musi brać tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i brania jej przy każdej transakcji, ma wszystek wybór co do gustu kasy. W przypadku małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie posiada zbyt wielu funkcji, i jest jasny w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to prawa najistotniejsze dla nas w wypadku zakupu kasy i że przez duży czas nie ulegną one zmianie.