Objawy ciazy linia na brzuchu

Z szkół w nauce, z telewizji, z forów internetowych, za pośrednictwem gazet a dzięki rozmowie z mamami/babciami/koleżankami – dowiadujemy się, które są objawy ciąży. Wiemy, że kiedy nie pojawiają się comiesięczne krwawienia, ostatnie pora zrobić test ciążowy. Kiedy test będzie przydatny, najwyższa pora spodziewać się zawrotów głowy, napadów głodu, i przede wszystkim mdłości i wymiotów. Tylko za głęboko w zatem nie wierzymy, jesteśmy dość w stopniu czasami przyznać, że może się zdarzyć przypadek, kiedy osoba nie odczuwa w ogóle efektów ubocznych ciąży. Ewentualnie, że są one daleko delikatne. Co żeby się natomiast nie działo, panuje ogólne przeświadczenie, że jak nie ma czasu i są mdłości, to świadczy, iż dalej będzie ponad dziecko. Co ale z starymi, które mają niestandardowe objawy ciąży? Oraz jakie one mogą stanowić?

Zachcianki żywieniowe – nie mowa właśnie o kanapce przekładanej dżemem śliwkowym, korniszonem i pastą jajeczną. Czasami ciężarna kobieta zaczyna odczuwać tak zwane łaknienie spaczone, które powoduje nieodpartą chęć jedzenia produktów niejadalnych. Czyli, dla przykładu, kanapkę z dżemem, korniszonem i pastą jajeczną obficie polaną mydłem w płynie. Zaistnienie takich objawów wymaga niezwłocznej konsultacji z lekarzem. Nowości w jamie ustnej – czasem sprowadza się, że paniom w ciąży mocno puchną dziąsła i krwawią podczas szczotkowania. W takich formach wskazane będą częstsze wizyty nie tylko u ginekologa prowadzącego ciążę, a jeszcze u dentysty. Nietrzymanie moczu – po pierwsze dlatego, że dobrze pijesz. Po drugie, bo na twój pęcherz w powiększonej macicy „jest” co najmniej 2 kg małego stworka. Raczej nic na więc nie poradzisz, jedynym wyjściem będzie jedynie zaopatrzenie się w specjalne wkładki higieniczne (takie pampersy dla dorosłych) i liczne zmierzanie do toalety, ponieważ magazynowanie moczu w zestawieniu z kaszlnięciem lub śmiechem może spowodować niemiłe konsekwencje. Chrapanie – winę za to powstają spuchnięte nozdrza, które nie tylko mogą sprawiać wrażenie ciągle zapchanego nosa i wygodnych krwotoków, lecz też spanie w nocy. Nie planuje jednak tego niesamowitego. Dzięki temu twój mąż, który do ostatniej pory niemal co noc budził cię swoim pochrapywaniem, zrozumie gdy się czułaś a co przez niego szła. Zmiany skórne – chodzi o inne plamy na bród i szyi a o pajączki mogące pojawić się mało na jakimkolwiek obleczonym skórą skrawku ciała. Za tego standardu zmiany odpowiada melanina, jaka w dobrych warunkach gwarantuje nam dobry wygląd skóry (lub każdy jej odcień), natomiast jej nadmierne realizowanie w momencie stanu błogosławionego może sprawić do innych zmian i owoców rodem z najprawdziwszych horrorów. Nie przyjmuj się jednak. Całość tych zmian minie w późniejszych etapach ciąży, czy najpóźniej po porodzie. Jeśli zmiany kolorystyczne nadmiernie i uciążliwie pojawiają się na twarzy, zainwestuj w kosmetyk a wcale kryjący podkład. Lekkie zabiegi kosmetyczne skutecznie zatuszują wszelkie niedoskonałości. Bezsenność – jest więc ostatnim bardziej uciążliwe, iż dodatkowo stresują nas dania innych, iż ciąża to „nowa chwila, jak możemy się wyspać”.

Same objawy ciąży, te znane również nie, kiedy i też coraz dużo rosnący brzuch dość skutecznie uniemożliwiają zapadnięcie w sen. Niestety, pewno nie ma sposobu, żeby poradzić sobie z zaistniałą bezsennością (w żadnym przypadku nie dokładnie ci przenosić się lekami nasennymi!). Trzeba używać się przyzwyczaić. Jednak, oczywiście jak również wcześniej, te objawy również znikną wraz z porodem. Teoretycznie. Jak że, poza standardowymi objawami ciąży, mogą pojawić się jeszcze inne, czasem śmieszne, czasem nieco mniej. Jednak bez powodu na wszystko, ciąża to niezwykle dobry okres życia kobiety, wtedy nie jest mi nic innego, jak właśnie życzyć Wam, drogie przyszłe mamy, szczęśliwej i delikatnej ciąży, kiedy również dodatkowo szczęśliwego wychowania przyszłego potomstwa.