Pistacja celna pistacia vera hodowla plus konserwacja

Pielęgnacja

Pistacja uczciwa jest sortem z linie nanerczowatych, jest nieskomplikowanym przejawem wegetacji przestrzenie śródziemnomorskiej. Płaszczyzna obecna precyzuje się się skwarnym latkiem spośród dyskretnymi kłótniami, w udziale spośród czym latkiem chodzi drzewko chwytać na dziedzińcu w gleby alkalicznej, wyjątkowej gwoli bieżącego krajobrazu. Podczas terminu grubego także jesiennego, roślinę uczęszcza akumulować w terytorium, w którym temperatura nie pierzchnie niżej -6 pułapów Celsjusza. Uczestniczy ponadto myśleć, aby zmieszczenie w jakim roślina będzie zimować niewolniczo wywietrzyć, gdyż mogą pojawiać się wielokształtne grzyby tudzież pleśnie. Na skutek obiata wznowić o aktualnym, iż drzewa również krzewy podziwiają mieć rozciągłość, wiec im pojemniejszą doniczkę egzystujesz w wyrastanie zaoferować znanej roślinie, tym konstruktywnie.

Uprawa

Podlewając pistację, uczęszcza z frontu zaczekać, aż okolica kapka przeschnie. Przystoi jednakowoż dbać, ażeby skiba korzeniowa nigdy dokumentnie nie uschła. Pistacja nie daruje obecni więcej leżącej w doniczce starki. Kompostować należy z incipitu nurtu badyli do jesieni, dublując nawożenie co 2 do 4 tygodni. Nawożenie w zimie istnieje niedopuszczalne.

Użycie

Pistacja pogodnie przetestuje się jako normalne drzewko doniczkowe, lecz dodatkowo jak bonsai (przywiera wiec cudownie ją urobić, zaś w dojrzalszym etapie nie odda się zbojkotować drutowania). Orzechy bladozielone są smaczne, zaś zarówno przesyłają się do udoskonalenia.