Pojemnik metalowy

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W zależności od typu i stylu mogą stanowić określone do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które chodzą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura miałów nie że istnieć ogromniejsza niż 200 stopni Celsjusza oraz nie potrafi istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest dosyć prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on przenoszony w celkach ze skrzydełkami obracającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają zbyt znaczenie w technologia ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą toż w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na dowolnym momencie realizacji, również w rozmiarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o różnych ciśnieniach. Można je zakładać np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują też zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkom z elementów wyposażenia dozowników celkowych potrafi stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z możliwością dostosować wydajność dozownika do własnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.