Home Uncategorized Porfiria szczur

Porfiria szczur

written by admin Maj 31, 2017

Wszyscy wiemy historie i historie o wampirach. Znajdujemy się z nimi w moc produkcjach filmowych, w grze, książkach. Pojawiają się nie ale jak krwiożerce potwory z dalekimi kłami, a i jako jedni wojownicy czy i świecący niczym diamenty nadludzie. Z lat ludzie próbowali dociec, skąd przyjęły się historie o wampirach oraz co było genezą wyobrażenia o takiej formy. Oczywiście, mamy świadomość tego, że że wszystko zaczęło się wraz z powodem panowania Vlada Tepesa, który odbył do sprawy tak jako Dracula. Nie niszczy to przecież faktu, iż ten trwający w XV wieku hospodar wołoski nie istniał w żadnym wypadku związany z popularnym piciem krwi. Musiał to zajść w dziejach ludzkości pewien czynnik, zaś owym czynnikiem potrafiła być choroba genetyczna.

Pomocne wskazówki

Porfiria, bo tak o nich mowa, jest chorobą genetyczną powiązanymi z zaburzeniami hemoglobiny. Schorzenie obecne istnieje nieuleczalne, pokazuje się między innymi nudnościami, bezsennością, wymiotami oraz dużą nadwrażliwością na odległość, powodującą nie wyłącznie do dużego ciemnienia skóry pod wpływem światła, lecz i do jej dobrych poparzeń. Choroba ta stanowi znacznie oryginalnym schorzeniem, dotyka jedynie kobietę na 75 tys. ludzi.
Fakty tej choroby mogą dać o sobie znać we wczesnym dzieciństwie lub w momencie dojrzewania. Początkowe objawy nie pozwalają na jednoznaczne zdiagnozowanie choroby, gdyż mogą świadczyć na indywidualne, o znacznie mniej ważne schorzenie. Poza tym, tak toż gdy w wielu drugich przypadkach, porfiria otwierają się u każdego chorującego w nieco odmienny rodzaj. Ale stanowi toż ciągle ciemnienie skóry i czułość na słońce, czerwona barwa moczu lub kału, przebarwienia zębów oraz paznokci. Zazwyczaj i mogą raczej do tego problemy ze snem, nudności, bóle brzucha i wymioty. Mało tego, ostra porfiria może sprawić do niepokojów u chorującego, stanów depresyjnych, napadów duszności, halucynacji i sile, oraz w skrajnych przypadkach i do aktu samobójczego. Porfiria jest chorobą nieuleczalną, jednak nie zmienia to faktu, iż jej objawy mogą stać złagodzone poprzez właściwy dobór środków i, gdyby więc potrzebne, również hospitalizację.

You may also like