Profilaktyczne badanie genetyczne

Objawy chce są różne. Zdarzają się omdlenia, nadmierne osłabienie, wymioty. Są ponad symptomy, jakie w prawdzie są odpowiednie dla całych osób. Wiąże się do to opuchnięć stóp i rąk (zwłaszcza w toku lata), krwawienia dziąseł albo same zgaga w ciąży. A o ile w odpowiednim mieszkanie nie mielibyśmy spośród aktualnym problemu: leki na zgagę są powszechnie dostępne, oczywiście w okresie ciąży obawiamy się przyjmować jakiekolwiek leki, pamiętając, iż w pierwszych miesiącach ciąży każdy dodatkowy lek negatywnie oddziałuje na zdrowy rozwój dziecka. Jak wtedy w funkcjonalny i bezkolizyjny sposób poradzić sobie spośród tą uciążliwą niedogodnością?

Dlaczego zgaga w ciąży pojawia się tak często? Stanowi wówczas wina progesteronu, który zamierza śluzówkę macicy na przyjęcie zapłodnionego jaja, a później pomaga utrzymać ciążę. Poza tym ale ma więcej swoje szkodliwe działanie, a mianowicie zwiotcza zwieracz okrężnicy zamykając ujście z przełyku do żołądka. Polega toż na tym, że przez zwiotczenie mięśni treść żołądka (wzbogacona o kwas solny oraz enzymy trawienne), która zawsze powinna trafić z przełyku do żołądka i jelit, staje się wypychana przez zwiększającą się macicę i wchodzi z powrotem do przełyku. I istotnie to zaczyna zgagę, czyli pieczenie w życiu a za mostkiem, kwaśno-gorzki dodatek w ustach, a czasem nawet wymioty.

Aby przeciwdziałać objawom zgagi w ciąży, w tym faktu jako daleko bogata używać zabiegi na zgagę dostępne bez drogi w aptece. Chodzi tylko popatrzeć na ulotce, albo upewnić się u farmaceuty, czy dany model leków jest możliwy do leczenia także przez kobiety w ciąży. Chociaż w sukcesu niechęci do tego typie leków, można zacząć kilka sprawdzonych, domowych środków na walkę ze zgagą. Tak to, skutecznie łagodzą objawy zgagi imbir (tak jedno w sukcesu ciasteczek imbirowych, jak również herbatek), rumianek, mięta i siemię lniane. Jeszcze dobrą metodą istnieje też picie świeżego, nietłustego mleka.

Jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego zwróć uwagę na produkty, których odstawienie wesprze w przeciwdziałaniu powstawania zgagi:

żółte i pleśniowe sery,napoje gazowane,potrawy tłuste, smażone, zielone i pikantne,słodycze,kawa i czarna herbata,alkohol,papierosy