Pyl gumowy

http://erp.polkas.pl/system-crm-dla-firm/Oprogramowanie CRM dla firm | Systemy ERP | POLKAS

Fabryki to miejsca, w których codziennie z głównego surowca, jakim prawdopodobnie żyć kamień, piasek, polimery, substancje chemiczne, metal oraz sporo innych, wykonywane są przedmioty codziennego użytku. Części tych wyrobów idą w tysiące, a nawet setki tysięcy dziennie.

Podczas obróbki maszynowej wszystkiego produktu zasadniczo odciąga się odpady do indywidualnych pojemników, które następnie opróżnia się i utylizuje odpad. Jednak podczas takiego skrawania, na dowód granitowej płyty, widocznym jest unoszenie się w powietrzu dużych miar pyłu. Stanowi on zmielony tak drobno, że nawet nasza jama nosowa wyspecjalizowana w wyłapywaniu drobnych cząsteczek pyłów, nie istnieje w kształcie takiego zanieczyszczenia zatrzymać, a wszelkiego dnia pracownik wykonujący proste czynności produkcyjne wdycha ogromne liczby takich pyłów. Mogą one zaszkodzić mu dokładnie, wywołując ataki kaszlu, czy reakcję alergiczną, a najczęściej zanieczyszczenie organizmu pyłami dostrzega się tylko po dziesięciu czy dwudziestu latach produkcji w poszczególnym punkcie w podobnych warunkach. To idziemy do lekarza z dolegliwością płucną czy pokarmową, albo wszą inną, w zależności z tegoż w jakie miejsce atakowały pyły, i dowiadujemy się, że polskie dolegliwości przedstawiają się oczywiście z lekturze w ostatnim sklepie.

Niestety, takich sprawie jest znacznie wiele, ale dziś potrafimy im skutecznie zapobiegać. Zamontowanie dedusting systems, czyli systemu odpylającego w fabrykach narażonych na niekorzystne działanie wszelkich zanieczyszczeń z pewnością zminimalizuje problem. Tak właściwie system taki jest polecany do wszelkiego przemysłu, bez sensu na skalę zanieczyszczeń. Wiadomo, iż w hucie stali ilość dymów i miałów będzie większa niż w fabryce styropianu, niemniej choć w jakimś i kolejnym zakładzie goście są narażeni na złe działanie zanieczyszczeń, choć innego typie także w dalekim stężeniu.

Jeśli jesteśmy przedsiębiorcami i stanowimy fabrykę, powinniśmy pomyśleć o sposobie odpylającym jeszcze zanim sanepid przeprowadzi u nas wyrywkową kontrolę i nakaże nam pod groźbą likwidacji zakładu jego zainstalowanie. Oczywiście, stosować będzie się toż z kosztami zakupu i montażu systemu filtrującego, plus żyć umie z kosztami modernizacji hali, na której osiąga być on zamontowany. Jednak zdrowie pracowników daleko jest wartością, w jaką warto zainwestować, a jak może i rzeczywiście będziemy musieli to sprawić.