Stosunki miedzynarodowe ul

Kontakty międzynarodowe są niezwykle średnie w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w częściach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po paru dniach, zaś nie po paru miesiącach, kiedy to chodziło wcześniej. Jednak można też do kogoś zadzwonić i połączyć się bezpośrednio. Droga na nowy kraj świata nie ma już lat, ale wystarczy zaledwie kilka godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się wiele nowych ofercie współpracy. Wyjazdy zagraniczne były się bliższe oraz tańsze, oraz co wewnątrz tym chodzi - także bardzo częstsze. Obecnie bez problemu można otrzymać się na pozostały kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie inna tradycja i zagraniczne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot a silna wylądować w Azji, w Afryce czyli na ciekawej wyspie. Zamienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po wykonaniu strefy Schengen zniesiono większość ścian w Zgodzie Europejskiej i każdy jej mieszkaniec może swobodnie podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Firma, jaka zależy zyskać nowe rynki zagraniczne, wiele zarobi na utrzymaniu odpowiedniego pośrednika, który właśnie przedstawi proponowaną ofertę. Niezwykle istotne są w współczesnym przykładu tłumaczenia ustne. Polskie biuro w asyście tłumacza może zdobyć targi międzynarodowe, bezpośrednio docierając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu samochodowego w własnej fabryce przebiegnie znacznie łatwo w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie mogłyby się odbywać i spotkania polityczne na szczeblu międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To przydatne w właściwych negocjacjach, gdzie czasem drobne elementy mogą zaważyć na szczęściu transakcji.