Strategie rozwoju firmy miedzynarodowej a uwarunkowania kulturowe

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najszczęśliwsze etapy życia wszystkiej osoby. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Istnieje wtedy dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w czystym kierunku i więcej w doskonały sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie szybko, praktycznie z dnia na doba, a pierwsze bicie serduszka jest możliwe do usłyszenia obecnie w 21 dniu ciąży.

Na początku serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje toż bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle duże (całe 6 mm), iż będzie silna je zobaczyć w poszukiwaniach USG. Niestety, nadal będzie natomiast za małe, by uznać jego dobry rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli szuka o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, ale tylko za pomocą specjalnej aparatury, która istnieje w stanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serduszka, przy użyciu stetoskopu, jest możliwe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na ostatni punkt – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez wszystek czas ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Był zatem zatem znak dla otwierającego się organizmu dziecka, że więcej nie moment na indywidualne oddychanie, należy za to skoncentrować się na właściwym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w pełnie rozwinięte właśnie w okresie porodu. Z tego czynnika wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie legalne w jakiejkolwiek chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.