System informatyczny rachunkowosci

Wiele własnych spółek specjalizuje się w sprzedaży i instalowaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W współzależności od charakteru prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla przeciętnego lokalu, jak i dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą dzielić się między sobą w zależności czy mamy do podejmowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz że z lokalem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii bawią się coraz większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z tematem gastronomicznym jaki nie posiada żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest system POS. W trudnych miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich jak i takich, które w ramach swej struktury czy franczyzy posiadają dużo czynników gastronomicznych na gruncie całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

Jest on naprawdę skonstruowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i rzecz na prostych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie od tego, albo stanowi to niepowtarzalna restauracja, czy same sieć restauracji.

Na obecnym etapie celowo nie podamy firmy, na jakim z programów oprzemy propozycję skierowaną do konkretnego klientowi. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest oparte na połączonym systemie, który umożliwi zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy i wszelkie zarządzanie gospodarką magazynową. W współzależności z działalności program może współpracować z terminalem dotykowym, a ponadto z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w sieci małej czy na indywidualnym stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.