System oswietlenia solarnego

http://www.mikroskopy.pl/mikroskopia/stereoskopoweMikroskopy stereoskopowe. Wysokiej jakości optyka, ergonomia rozwiązania - Mikroskopy

Systemy oświetlenia awaryjnego mają znacznie istotną pozycję w przemyśle. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny będące dostępne części ruchome, w wypadku nagłego braku oświetlenia mogą oni pozostać trwale okaleczeni, i nawet może zostać zagrożone ich trwanie. W czasie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do dużych obrotów zakończą się dopiero po kilku chwilach od przerwania wpływu prądu.

Chociażby w ostatnich instytucjach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zachowanie niemal nie nie jest szybkie. Aby uniknąć takim zdarzeniom należy używać systemy oświetlenia awaryjnego. Różnią się one na inne typy, ale zadaniem wszystkiego z nich jest zachowanie oświetlenia pomieszczeń przez pewien okres po zaniku zasilania. Dzięki temu pracownicy mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, natomiast w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym sposobem oświetlenia awaryjnego, stosownego nie tylko w przemyśle lecz też w domach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w ciągu codziennej pracy instalacji. W terminie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na siłę z akumulatora. Do czasu wyczerpania się baterii światło jest włączone. System opraw jest nie pewne cechy, jakimi jest używanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Własny sposób teoretyczny do wykorzystywania w sektorze polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie zostają zainstalowane duże akumulatory i układy sterujące. Można jeszcze użyć generatora, dzięki dlaczego nie tylko oświetlenie awaryjne będzie potrafiło wykonywać wiele godzin, ale działalność będzie mocna także oddać do pozostałych urządzeń, na dowód komputerów czy niektórych maszyn.