Sztuczne zaplodnienie homologiczne

Chęć założenia rodziny często skupia się nie jedynie z podjęciem uchwał o małżeństwie, a a z pasją mienia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc wypadkach z rozmaitych przyczyn pokazuje się to ciężkie i należy rozpocząć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest naprawdę wiele. Może toż stanowić np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u osoby albo stosunkowo proste parametry męskiego nasienia. Czasem oraz, mimo wielu badań, pokazuje się, że specjalisty nie są w stopniu wskazać przyczyny niepłodności zaś tym jednym wdrożyć odpowiednich form jej przyjmowania. Kiedy nowe formy zapłodnienia zawiodą, pary kwalifikują się głównie na zapłodnienie sztuczne, czyli takie, które robi się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z ostatniego gatunku rozwiązania często więc mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do normalnego zapłodnienia. Technika ta wywołuje jeszcze wiele kontrowersji, a dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest typowym wyjściem.

elzab jota

Warto również wspomnieć, że planując się na taką formę należy zdecydować lub będziemy otrzymywać z nasienia naszego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę podstawową możliwość. Pierwsza randka u specjalisty uzależniona jest ze specjalną ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie przeprowadzało się wcześniej, należy też przynieść ze sobą pełną dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a dodatkowo zarządza jej szereg nowych badań. Natomiast człowiek musi być zbadane nasienie, gra tym dostaje skierowanie do własnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często przedstawiają się potrzebne również inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie przeprowadza się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny krok to pobranie zarówno nasienia mężczyzny, jak również cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu powstają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika umieszcza się do ciała kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na pytanie.