Test ciazowy i tabletki antykoncepcyjne

Osoby starające się o dziecko, a także te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odnaleźć w sobie objawy, które zapewnią lub i wykluczą obawy (czy i nadzieję) na zapłodnienie. Jednak jakie są te znaki? Kiedy można się ich doszukiwać? Podstawowym a jednocześnie najbardziej rozpoznawalnym objawem chce jest dokładnie brak okresu. Nie cierpi ale po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą być wykonane wieloma czynnikami, między innymi strachem i chorobą. Z drugiej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza zajścia w ciążę. Sprowadza się, że ciężarne kobiety miesiączkują również do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, momentu nie ma, za zatem jest test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co wysoko?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży teraz w centralnym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak następują one po około miesiącu. Najważniejsze ich nasilenie następuje i pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a pozostawiają w stronach 20. Oto lista objawów, których możesz (natomiast nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Delikatne i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety dochodzi do wielu zmian hormonalnych, które narzekają na celu przygotowanie przyszłej przedstawiamy nie jedynie do poważnego mienia dziecka w etapie tych 9. miesięcy, a również do przyszłego wychowania. Dlatego, z początku poprawiania się gruczołów mlekowych, piersi mogą sterczeć się większe, a sutki cięższe i prostsze. Nudności i wymioty. To chyba najbardziej widoczny i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one specjalnie w porach wczesnoporannych, i trwać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w liczby ciąży (jednak także tutaj są odstępstwa z wartości – moja kuzynka niedawno była doskonały raz przy nadziei i liczcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co daje objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich natężenie stanowi o znacznie popularniejsze wśród osób, które istnieją w stałym lęku i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, lub te całkowita zmiana smaku. To, że w chce jesteśmy w stopniu zjeść wszystko, co leży na naszej podróży do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra robi się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą dane jest zmianami hormonalnymi w własnym układzie.

Gdy jednak zaznaczyłam teraz we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, jednakże nie muszą się pojawić. Nie stanowi wyjątkowo powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo mocno odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale dają się (plus toż właściwie często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie sądźcie więc obrazom oraz serialom, które alarmują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany stanów i omdlewanie już z pierwszego dnia zapłodnienia. Każda osoba przeżywa bowiem stan błogosławiony w całkowicie inny, inny sposób.