Urzadzenie diagnostyczne bosch kts 540

Czym stanowi kolposkop?

próżniowe pakowanie żywnościPakowanie próżniowe żywności - Multivac P100

Kolposkop to jeszcze niezwykle tanie urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasie układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można dojść nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop zaś jego przeznaczenie

Kolposkop poleca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a ponadto pochwy i sromu w planie wykrycia zmian, jakie mogłyby dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Uczy się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w zależności od jego rodzaju.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka siedzi na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy organizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego ogląda się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w podobnym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i obserwowanie go na określonym ekranie, a także zapisywanie i drukowanie dla pacjentki, kiedy oraz do celów przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.