Uslugi kosmetyczne a obowiazek kasy fiskalnej

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma jakiś przedsiębiorca, który wykonywa usługi czy dokonuje sprzedaży na sprawa osób sportowych i rolników pokrywających się na bazie ryczałtu. Do celu 2016 roku podatnicy mogą też mieć z pewnych przywilejów podatkowych, bez potrzeby nabywania kas fiskalnych.

Jak nie ma obowiązku posiadania kasy. Drinkiem z przepisów, który zmusza do celu 2016 roku, jest przepis informujący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zakupy w minionym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W przypadku firm, które rozpoczęły realizacja w czasie bycia roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwszej miesięcy prowadzenia działalności w możliwościom roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawie przedsiębiorstw, jakie wymagają wydawać paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjaliści i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, które nie robią swoich pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w sposobie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których mówi limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą dostać kasę finansową w procesu 2 miesięcy po przekroczeniu tego limitu. Ten jedyny cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy sprzedają bilety na kursy pasażerskie z ofertą opłacenia ich w nowy technika niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy rozliczali się na podstawie faktur za wykonane usługi na praca osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dobrze niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż tak pragnie być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, części do silników a tychże silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, artykułów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.