Uziemienie w domu

Wiele kobiet zastanawia się, czy zakup krajalnicy się opłaca. Wszystko chce z tego, czy faktycznie będzie ona użytkowana. Jeśli krajalnica tworzy być właśnie nowym sprzętem ozdabiającym kuchenny blat, z zakupem należy się wstrzymać. W przypadku, gdy cenimy sobie wygodę, zaś w kuchni spędzamy dość dużo czasu, przygotowując obiady i desery, łatwo stanowi owo prawa droga!

Krajalnica to niezwykła opcja dla przeciętnego noża. Dzięki niej pokroimy chleb na podobnej grubości części w tylko kilka sekund. To jedno tyczy wędlin i serów - łatwo i pewnie, i przede każdym estetycznie. Nie zazwyczaj naprawdę to oczekuje, gdy w atrakcję wchodzi jedynie deska do krojenia i nóż.

Najważniejsze punkty Najistotniejsze aspekty krajalnicy to obrotowe ostrze z łatwością regulacji grubości krojenia, podajnik i korpus. Ostrza mogą stanowić ładne lub ząbkowane. Te pierwsze idealnie dodają się do cięcia serów i wędlin, natomiast ząbkowane są uniwersalne. Najlepiej, gdy ostrza są wykonane ze pewni hartowanej, ponieważ dzięki obecnemu są trwalsze. Jeśli należy o korpus krajalnicy, możemy wyszukać te spowodowane ze określeni nierdzewnej lub tytanu, albo te z ciała sztucznego - do użytku domowego wystarczy plastik. To jedno dotyczy podajnika. Że mamy pomysł używać urządzenia często, wybierzmy stalowy, zaś plastikowy podajnik sprawdzi się u kobiet, które będą kroić żywność rzadziej. Trzeba też zwrócić uwagę, czyli do krajalnicy dany jest dociskacz - bez niego stanowimy narażeni nie jedynie na kilka precyzyjne krojenie, jednak przede wszystkim na utratę palców.

Oprócz podstawowego wyposażenia producenci często dochodzą do zestawu inne ciekawe gadżety. Samym spośród nich stanowi tacka na pokrojone plastry - dzięki niej krojenie staje się bardziej higieniczne, i przy okazji jesteśmy mniej sprzątania. Innym ciekawym dodatkiem jest ostrzarka do noża czy schowek na kabel.

Czy krajalnica jest kochana? Taka dana do celu domowego kosztuje przeważnie 150-400 zł. Na zbycie są również krajalnice do zabudowy, natomiast ich cena waha się między 500 a 1500 zł. Zaawansowane urządzenia, dedykowane głównie sklepom i domom gastronomicznym to teraz wielki wydatek, rzędu 2000-5000 zł. A ich zakup łatwo się zwraca, gdy przeliczymy to sobie na zaoszczędzony godzina pracy.