Wybuch metanu w oborze niemcy

Górnictwo w swym końca jest najsilniejsze na wszystkim świecie, a ponadto mimo metanowych pokładów węgla najbezpieczniejszym. Bezpieczeństwo dokonano przez użycie różnorodnych technice oraz bezpieczeństw, dzięki którym ograniczamy możliwość zapalenia się czy wybuchu metanu.

Chcąc uniknąć wybuchu metanu, minimalizujemy bycie czynników go kierujących, których stanie możemy ograniczyć poprzez wdrożenie odpowiednich urządzeń. Na sytuacje kopalni lub do ściany lub do przodka wymaga być spowodowany prąd zasilający kombajny i przenośniki transportujące urobek. To teraz na wynik wytworzenia się iskrzenia uszkodzonych kabli, czy wytworzenie się łuku elektrycznego, powraca do zapalenia i wybuchu metanu. Stąd także we wszelkich urządzeniach elektrycznych używana jest specjalna ochrona przeciwwybuchowa (explosion protection). Dzięki takiej ochronie przydatnej w tych wszelkich narzędziach oraz maszynach minimalizujemy przedostanie się potencjału elektrycznego do miejsca metanowego dzięki czemu w razie awarii nie dołączy do tragedii. Górnicy elektrycy siedzący na działki kopalni są specjalnie szkoleni z poziomu ochrony przeciwwybuchowej i ognioszczelności tak, aby mogli oni bezpiecznie dla siebie oraz wyjątkowych ludzi dołowych wykonywać osobistą działalność. Każdy elektryk dołowy raz na pięć lat musi mieć udział w takim szkoleniu zakończonym egzaminem, dzięki czemu jego informacja zostanie odświeżona oraz zaznajomi się z nowymi wzorami i systemami osiągnięci ognioszczelności i przeciwwybuchowości. Ochrona przeciwwybuchowa i ognioszczelność jest wtedy istotnym elementem stawianym na dowolnej kopalni, dzięki czemu minimalizowane jest zagrożenie wybuchem metanu.