Wychowanie dziecka w duchu katolickim

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i omawiają się, znów wywracają i tak w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. I wówczas nie wszystko. Dzieci to jednocześnie wizytówki rodziców. Jak sprawić, by nasze pociechy spędzały aktywnie czas, i przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to punkty, które dotykają wszystkich rodziców. Kupimy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich bardzo miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki również własne narzędzia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w kolejnej torbie, to wyjaśnienia nie właśnie dla zdesperowanych. Projekt to ale nie tylko wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często grają pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do poziomu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy tata. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zbierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane dodatkowo w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, zawsze warto być przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były poważne, ale również stworzone z całych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko skończy w piaskownicy, ale sprawi, że niemowlęta nie dopuszczą żadnego z rodziców do swoich włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do góry pociechy, może przynajmniej pomóc w każdym stopniu utrzymać ten segment prezencji.

Jeśli fryzura jest przekonana, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w właściwe pokłady cierpliwości i energii - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dobrać fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak te wziąć pod opiekę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać z inna.