Wygodny sposob na przechowywanie kopii paragonow

oprogramowanie b2b

Obowiązek przechowywania kopii paragonów jest uciążliwy dla wielu przedsiębiorców. Kopie należy trzymać na potrzeby Urzędu Skarbowego przez pięć lat.

Po zakończeniu transakcji przygotowywane są dwa paragony – oryginalny oraz jego kopia, która następnie musi być przechowywana przez firmę, która ją wystawiła. Kopie paragonów z drukarki fiskalnej mają zazwyczaj formę długich, papierowych rolek. Takie rozwiązanie wiąże się z dosyć dużymi trudnościami. Przede wszystkim prowadzi do sytuacji, w której przedsiębiorca musi we własnym zakresie magazynować tysiące rolek. Jednocześnie nie są one wcale trwałe, ponieważ mogą bardzo szybko blednąć, na przykład pod wpływem światła słonecznego, dlatego trzeba je odpowiednio zabezpieczyć przed działaniem niekorzystnych czynników.

Z tego powodu coraz więcej firm decyduje się na zainwestowanie w urządzenie fiskalne novitus deon e, które zapisuje kopię paragonu w formie elektronicznej. Takie rozwiązanie w oczywisty sposób ułatwia gromadzenie takich danych. Zamiast tysięcy rolek wystarczy jedna karta pamięci. Dane można także skopiować na inne nośniki, co dodatkowo je zabezpieczy.

Elektroniczne kopie paragonów z drukarki fiskalnej mają również inne istotne zalety. Przede wszystkim pozwalają na dosyć konkretne oszczędności. Chociaż zakup drukarki z taką opcją nie jest najmniejszym wydatkiem, jednak na dłuższą metę pomoże ograniczyć koszty. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że można zrezygnować z zakupu papierowych rolek.

Zainwestowanie w tego typu urządzenie będzie na pewno dużo bardziej korzystne z punktu widzenia przedsiębiorców prowadzących większą działalność, którzy codziennie wydają kilkadziesiąt lub kilkaset paragonów. W takim przypadku zakup i przechowywanie papierowych rolek zawierających kopie paragonów jest na pewno dużym obciążeniem, które wpływa niekorzystnie także na koszty prowadzenia działalności oraz na wydajność pracy.

Kasy i drukarki fiskalne z opcją elektronicznego zapisu paragonów to bardzo ciekawe rozwiązanie, które warto brać pod uwagę przy zakupie tego typu urządzenia na potrzeby firmy. Takie drukarki dostępne są w wielu sklepach. Są to urządzenia przeznaczone na potrzeby dużych sklepów, ale także mniejszych firm, dlatego można wybrać rozwiązanie, które spełni potrzeby danej firmy i jednocześnie nie będzie zbyt drogie.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl